Main Tournament Advance Entries

Date and Time Updated: 
Entries as of October 13, 2019 at51:32 pm PST
Open Section: 
# First Name Last Name Schedule Rating Byes
1 Alex Wang 4-day N/A
2 Anaiy Somalwar 4-day 2235 N/A
3 BRANDON XIA 4-day 2232 N/A
4 BRYAN XIE 4-day 2201 N/A
5 cindy zhang 4-day N/A
6 EDUARDO ORTIZ 3-day 2318 N/A
7 Eric Li 4-day N/A
8 Gabriel Mee 4-day 2127 N/A
9 IM Keaton Kiewra 4-day 2470 N/A
10 Jacob Song 4-day 2095 N/A
11 JEFFREY CHOU 4-day 2207 N/A
12 KEVIN YANG 4-day 2299 N/A
13 Kevin Pan 4-day 2263 N/A
14 Lars Meyer 3-day 2265 N/A
15 Leo Wang 4-day 1715 N/A
16 MING LU 4-day 2274 N/A
17 Robert Shlyakhtenko 4-day 2404 N/A
18 Rose Atwell 4-day 1974 Round 2 | 4
19 Sriram Krishnakumar 4-day 2098 N/A
20 TEDDIE WEN 4-day 2213 N/A
21 TOMMY WEN 4-day 2157 N/A
22 Vijay Keerthi Krishnamoorthy 3-day Round 7 |  8
23 VINCENT ROBERTS 4-day 1896 N/A
U2200: 
# First Name Last Name Schedule Rating Byes
24 AARON SUN 4-day 2021 N/A
25 Aidan Joseph Chen 4-day 1830 N/A
26 BRANDON XIE 4-day 2103 N/A
27 Derin Goktepe 4-day 1824 Round 8
28 EMMANUEL Dentchouk 3-day 1967 N/A
29 Kevin Shaowang Zhang 3-day 2020 N/A
30 Martin Leung 4-day 2056 N/A
31 Ria Dawar 3-day 1940 N/A
32 Severo Caluza 3-day 1804 Round 1
33 Vladyslav Shevkunov 3-day 2136 N/A
U2000: 
# First Name Last Name Schedule Rating Byes
34 ARTHUR ZHANG 3-day 1774     N/A
35 Benjamin Bankhead 3-day 1832 Round 1 |  2
36 Christine Meyer 4-day 1919 Round 1
37 DANIEL SHAO 4-day 1658 N/A
38 ELENA ZHANG 4-day 1469 N/A
39 FRANK FAN 4-day 1696 N/A
40 Garret Liao 3-day 1760 Round 7
41 GRACE LIANG 4-day 1813 N/A
42 James DuBois 4-day 1797 N/A
43 James Gould 4-day 1779 Round 1 |  2
44 John Tan 3-day 1994 N/A
45 John Badger 4-day 1867 Round 4 |  8
46 Miles Zhao 3-day 1814 N/A
47 Natalia Volkova 4-day 1601 N/A
48 Nolan Tai 4-day 1810 N/A
49 Owen Overton 4-day 1800 N/A
50 PAUL GUOYU JIA 4-day 1836 N/A
51 Rohan Nair 3-day 1704 N/A
52 Scott Song 4-day 1751 N/A
53 Troy Franklin 4-day 1863 N/A
U1800: 
# First Name Last Name Schedule Rating Byes
54 AARON TONGYUE SHAN 4-day 1421 N/A
55 ADELYNNE YANG 4-day 1578 N/A
56 ANDY JIUDING GU 4-day 1685 N/A
57 ANDY JIUZHOU GU 4-day 1738 N/A
58 ANUSHKA KOLLI 4-day 1486 N/A
59 BENJAMIN BENCHEN TANG 4-day 1679 N/A
60 Brandon Hatamoto 3-day 1554 N/A
61 Dylan GOULD 3-day 1736 N/A
62 ELIZABETH  R. WILEY 4-day 1556 N/A
63 ELLIE ZHANG 4-day 1668 N/A
64 JULIA M. WILEY 4-day 1540 N/A
65 Lawrence Popplewell 3-day 1663 N/A
66 PATRICIO RAMOS 3-day 1600  N/A
67 Paul Savage 4-day 1678 N/A
68 Raul Bugnosen 3-day 1746 N/A
69 Richard Chang 3-day N/A
70 Travis Kinney 3-day 1576 N/A
71 William Hwang 3-day 1700 N/A
U1600: 
# First Name Last Name Schedule Rating Byes
72 Aditya Peddi 3-day 1418 N/A
73 ANDERSEN YANG 4-day 1440 N/A
74 Brian Kim 4-day 1514 N/A
75 Darsh Maheshwari 3-day 1407 N/A
76 ETHAN HUYNH 3-day 1295 N/A
77 Gregory Kinney 3-day 1414 N/A
78 JAMES R HOLDER 4-day 1494 Round 1
79 Larry Harding 4-day 1393 Round 3 | 5
80 Reema Dawar 3-day 1477 N/A
81 Sebastian Fischer 3-day 1434 N/A
U1400: 
# First Name Last Name Schedule Rating Byes
82 Aiden Gandhi 3-day 1191 N/A
83 Edwin Ruiz 4-day 1348 N/A
84 Ethan Truong 4-day 1100 N/A
85 Fred Roscher 4-day 1300 N/A
86 Gerald Lu 4-day 1153 N/A
87 Gregory Ghazarian 4-day 1153 N/A
88 HANSIKA KOLLI 4-day 1155 N/A
89 Ivan Lin 3-day 1378 N/A
90 Janna Ghazarian 4-day 1155 N/A
91 Joshua Mee 4-day 1140 N/A
92 Maximilian Fischer 3-day 1062 N/A
93 Mckayla Truong 4-day 790 N/A
94 MICHAEL REDDEN 4-day 1202 N/A